Columbia Kayak Kıyafetleri

 columbia_kayak_kiyafetleri.jpg
 
Columbia Sportswear Company

1938'de kurulan Columbia Sportswear Company, şapka distribütörlüğü yapan küçük bir aile şirketiyken dünyanın en geniş dış giyim markalarından biri haline gelmiştir. Aynı zamanda Amerika'da kayak giyiminde önde gelen markalar arasında yer almaktadır. Columbia'nın yoğun olarak çizgisi; dış giyim, spor giyim, dayanıklı ayakkabı ve aksesuar alanlarında geniş bir çeşitlilik sunar. Geliştirilen ürünler işlevsel olma özelliği gösterirken aynı zamanda modaya uygun olarak şık dizayn edilmişlerdir.

Columbia Sportswear şirketinin başında 80 yaşındaki yönetim kurulu başkanı Gert Boyle ile şirketin başkanı ve CEO'su, aynı zamanda Gert Boyle'un oğlu olan Tim Boyle bulunmaktadır. Columbia'nın tarihi Gert'in anne ve babası Paul ve Marie Lamfrom'un 1937'de Almanya'dan kaçmalarıyla başlar. Portland, Oregon'da Columbia Hat Company olarak adlandırılan küçük bir şapka distribütörlüğü alırlar. Teslimatlar sırasında üreticilerden kaynaklanan problemlerden dolayı ürünleri kendi başlarına üretmeye karar verirler.1948'de Gert daha sonraları aile şirketine katılacak ve büyüyen şirkette önemli bir konumda yer alacak olan üniversiteden arkadaşı Noel Boyle ile evlenir. Noel'in 1970'de kalp krizi yüzünden aniden ölmesiyle, Gert oğlu Tim'den yardım alır. Columbia bütün bu yaşananlara rağmen kısa sürede hızla ilerlemeye başlar. Su geçirmez, nefes alabilir kumaştan ceket yapan ilk firmalardan biridir.
 
 
Columbia Interchange Sistemi'yle, çok yönlü kombinasyona olanak veren bir teknoloji geliştirmiştir. 80'lerin başında, 60 yaşında olan Gert hazırlanan reklam kampanyalarıyla "Mother Boyle" rolüyle popüler hale gelmiştir. 1998'de şirket halka açılmış ve Columbia aktif outdoor tekstil endüstrisinde dünya lideri olarak yeni bir devir başlatmıştır. Tüm dünyada 2700'den fazla çalışanı olan Columbia'nın ürünleri 72 ülkede 13.000'den fazla perakende noktasında tüketicileriyle buluşmaktadır. Omni-Tech ve Omni-Shield teknolojileri ile de Mother Boyle daha yüksek performans elde etmeyi sağlayan, ısı kaybını önleyen, giysileri yağmurdan ve kardan koruyan su geçirmez teknolojilerini yaratmıştır.
 
Columbia_Titanium.jpg
Titanyum Columbia İsveç'te

Columbia ekibi yeni Güz '15 Titanyum koleksiyonu geliştirmeye başladı gibi, aynı anda 2014 Kış Olimpiyatları'nda yarışan sporcular için serbest kayak üniformaları tasarlarken İsveç'te bulundu.

"Ekip Olimpiyat sporcuları ile yakın bir çalışma topladı anlayışlar ve ilham podyuma bırakılamayacak kadar değerli olduğunu," Fred Dennis, Genel Müdürü. "Yeni Columbia Titanium koleksiyonu ile yola çıkarak, birçok yeni koleksiyonları arasında bu performans perspektifi örmeye karar verdi. Bizi en iyi bu temsil ediyor. "

Dış giyim, spor giyim, ayakkabı ve aksesuar Titanyum Koleksiyonu prim kumaşlar, yenilikçi teknolojiler ve derin özellik setleri ile inşa eden Columbia ekibi Titanyum üzerinde titizlikle çalıştı. En iyi ve en çok tecih edilen kayak kıyafetlerinin başında Columbia markası yerini almıştır. Uludagbursa.com Uludağ Moda sekmesinden en moda kayak ve snowboard kıyafetleri önerilerini takip edebilirsiniz.