Roxy Kayak Kıyafetleri

roxy.jpg
 
 
Kış mevsiminde geçirilebilecek keyifli ve huzur dolu tatilin de modası her yıl yenileniyor. Kayak için beyaz cennet Uludağ'ı tercih eden kayak severler de modayı yakından takip ediyorlar. Pistlerde cıvıl cıvıl kıyafetlerden roxy markasını tercih edenler bir hayli fazla.

Kayak tatilini modayla birleştirmek istiyorsanız eğer biraz seçtiğiniz markaya göre biraz bütçe ayırmanız gerekecektir.

Roxy her zaman dinamik her zaman enerjik ve her zaman rengarenk. Desenli bir kayak ya da snowboard montunuzu dilerseniz renkli dilerseniz düz bir kayak ya da snowboard pantalonu ile kombinleyip aynı markanın kayak gözlüğü, beresi ve eldivenleri ile tamamlayabilirsiniz.

Kayak tatilinin olmazsa olmazları; 
Su ve rüzgar geçirmez kayak kıyafetleri ve içlikleridir. Hava'nın durumunun ne olacağı hiç belli olmaz sonuçta kış tatili. Bereler, eldivenler ve kayak gözlükleri unutulmamalıdır. Son olarak ;Güneş kremi çok önemli. Kayarken cildinizi hem soğuktan hem güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirsiniz.

Roxy Bayan Kayak ve Snowboard Kıyafetlerini sizin için derledik. Roxy Kayak montları özellikleri bakımından farklılık gösterir
 
 
Sıcaklık durumuna göre tercih edebileceğiniz montlar;
 • Soğuk hava (-4 ° 32 ° f)
 • Hafif hava (+ 41 ° f -14 °)
 • Çok soğuk havalarda (+ 23 ° f -22 °)
Kalıp olarak tercih edebileceğiniz montlar;
 • Norman Kesim
 • Dar Kesim
Su geçirmezlik ( Waterproofing);
 • Driflight 10K
 • Driflight 15K
 • Gore-Tex™
Yalıtım;
 • 2
 • 3
 • 3M™ THINSULATE™
 • 3M™ THINSULATE™ Platinum 
 roxy_kayak_snowboard_kiyafetleri.jpg 
Kayak, kış sporları içerisinde en sevilen aktivitelerdendir. Sevilen kış  aktivitesini gerçekleştirirken tercih edeceğiniz kıyafetin kar, su, rüzgar ve soğuğa dayanaklı kumaşlardan olmasına özen göstermek gerekir. Kar kıyafetleri bu nedenlerinden dolayı çeşitli giyim parçalarından oluşmaktadır. Bu giyim parçalarını bir araya getirmek aslında zevkli bir iştir. Çeşitli ürün gruplarından oluşan kayak kıyafetleri seçimi yaparken ürünlerin kalitesine ve sağlamlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaliteli kayak kıyafetleri kar ve soğuk için size tam koruyucu bir etki yaratacağından, kumaşı ve dayanıklılığı ile de memnun kalacağınız ürünlerden olacaktır.
 
Kış sporu olan kayak ve snowboard ile uğraşanların ilk olarak gereksinim duyduğu ürünlerin başında kayak ve snowboard montu gelmektedir. Günlük olarak kullandığınız montu, kayak ve snowboadr için uygun değildir. Günlük kullanım için üretilen montlar ağır soğuk ve kar koşullarına uygun olarak üretilmemektedir. Kayak ve snowboard kıyafetleri içinde en önemli ürünlerden olan kayak/snowboard montu satın alırken, su geçirmez olmasına fakat bunu yaparken de nefes alabilen özellikte bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Özel bir kumaş cinsi olan nefes alabilen kumaşlar, vücut ısısı ve dengesi için olması gereken bir özelliktir. Ayrıca, montlar için cep boyutu ayrı bir önem taşımaktadır. Ceplerin geniş olması, taşımanız gereken aksesuarlarınız için kurtarıcı olacaktır. Ayrıca kayak ve snowboard montu satın alırken, kayak yaparken kullanmayı planladığınız giysiler (polar, sweatshirt,içlik) üzerinizde olmalıdır. Satın almayı düşündüğünüz kayak / snowboard montu tüm vücudunuzu sıkmayacak derece sarmalı çok bol olmamalıdır. Bol bir kayak montu ile üşüyebilirsiniz.
 
Kayak/snowboard montu gibi önem taşıyan bir diğer kayak/snowboard kıyafeti de pantolondur. Bedenin alt kısmının kar ile teması daha fazladır. Kayak/snowboard pantolonları için de, su geçirmezlik özelliği çok önemlidir. Kayak/snowboard montu için de belirtilen gibi kayak pantolonunu da vücudunuzu sıkmadan saracak şekilde olası, bedeniniz için tam izolasyon sağlayacaktır.
 
Kayak ve snowboard sporu için bir diğer aksesuar ise kayak eldivenidir. Herhangi bir eldivenin kullanılması kar ile elin daha çabuk temasına neden olacağından sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır. Kayak ve snowboard sırasında elleriniz karla direk temas ettiğinden daha çabuk üşür. Bu nedenle kayak şartlarına uygun bir şekilde üretilmiş kayak eldiveni kullanmanız size üşüme sorununa karşı çözüm olacaktır.
 
Kayak ve snowboard eğlencenizi kusursuz bir şekilde yapabilmeniz için kayak/snowboard kıyafetlerinize önem vermeniz, Kayak ve snowboard sporunun keyfine varmanızı da kolaylaştıracaktır. 
 
Bayan , Erkek ve Çocuk; Kayak montu, kayak pantolonu, snowboard montu, snowboard pantolonu, kayak içliği, gözlük, bere, eldiven, kayak kaskı, kar maskesi, kayak malzemeleri ve daha birçok kış sporları kıyafeti ile ilgili alışveriş yapılabilecek bazı siteleri sizin için derledik;

 1. http://www.roxy.com/
 2. http://www.alpinoutdoor.com/kategori/tumu/?ara=roxy
 3. http://www.everestoutdoors.com/kategori/giysiler/the-north-face-montlar--3-in-1-ceketler-.aspx
 4. https://www.decathlon.com.tr/C-529419-kayak-snowboard
 5. http://www.tchibo.com.tr/kayak-montu-p400059085.html
 6. http://www.n11.com/kis-sporlari?q=kayak
 7. http://www.boyner.com.tr/the-north-face-100000307-c.html
 8. http://www.hepsiburada.com/kayak-snowboard-urunleri-c-27019227
 9. http://www.gittigidiyor.com/kayak-snowboard
 10. http://www.sportcity.com.tr/Kis-Sporu,LA_2582-2.html#labels=2582-2
 11. http://www.makara.com.tr/kayak-kiyafetleri
 12. http://www.adrenalinoutdoor.com/Kayak-Snowboard-321
 13. http://www.karspor.com.tr/
 14. http://www.spx.com.tr/kayak/
 15. http://www.wedze.com.tr/
 16. http://www.sportive.com.tr/kayak
 17. http://www.columbia.com.tr/
 18. http://www.xtremspor.com/Kis-Sporlari,LA_7137-2.html#labels=7137-2
 19. http://www.sporhit.com/Kayak-Malzemeleri,LA_874-2.html#labels=874-2
 20. http://www.dogaspor.net/KAYAK,LA_168-2.html#labels=168-2
 21. http://www.maceracumhuriyeti.com/Kayak-Bord-2328-2328
 22. http://www.intersport.com.tr/tr
 23. http://www.andoutdoor.com/kayak.aspx
 24. http://www.slalomsport.com/Kis-Sporlari,LA_1086-2.html#labels=1086-2