Uludağ Kara Yolu ile Ulaşım

Bursa Uludağ' a kara yolu ile nasıl gidilir?
 
İl merkezine 36 km mesafede bulunan Uludağ oteller bölgesine karayolu, denizyolu ve havayoluyla 3 farklı şekilde, değişik güzergahlardan gelinip gidilebilir. Karayolu seçeneği kullandığınızda farklı otobüs firmaları Bursa’ya sefer yapmaktadır. Terminalde indikten sonra 96 numaralı halk otobüsüyle Tophane semtine, oradan da özel taksi ya da dolmuşlarla karla kaplı güzel dağa ulaşabilirsiniz veya direk Uludağ Taksiye telefon ederek, bulunduğunuz bölgeye çağırabilirsiniz. 
 
KENDİ ARACINIZ İLE ULAŞIM
  • 1. seçenek olarak Çekirge caddesi üzerinde Uludağ’a çıkış güzergahına girerek aracınızla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aracınızı Çekirge bölgesinde bırakıp, özel lastikleriyle Uludağ Taksi ile devam da edebilirsiniz. Ayrıca, Teleferik semtinden Bursa’yı seyrederek yapacağınız özel bir yolculukla ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan aracınızla geliyorsanız, ilk alternatif olarak körfezi dolanıp 266 km olan 4 saat süren yolculuk sonunda oteller bölgesine ulaşabilirsiniz
 
İstanbul - Uludağ Oteller Bölgesi
Çekirge Caddesi - Uludağ Oteller Bölgesi

  • 2.seçenek olarak Eskihisar- Topçular arabalı vapurla Yalova’ya geçip toplam 187 km’lik seyahatle 3,5 saatte ulaşabilirsiniz.

Eskihisar - Topçular - Uludağ Oteller Bölgesi
  • 3. seçenek Osmangazi Köprüsünü kullanarak körfez üzerinden aracınız ile toplamda 186 km'lik bir yolculuk ile ortalama 2.5 saatlik bir yolculuk ile varabilirsiniz.
İstanbul- Osmangazi Köprüsü - Uludağ Oteller Bölgesi
  • 4. Seçenek olarak da deniz otobüsüyle Mudanya üzerinden 1,5 saatlik sürede deniz, sonrasında 1,5 saatlik karayolu süresiyle ortalama 3 saatte Uludağ’a ulaşabilirsiniz.
Budo Mudanya İskelesi - Uludağ Oteller Bölgesi
  • 5. seçenek olarak da aracınızı Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna bırakıp oradan teleferik kullanarak uludağ 2. oteller bölgesine ulaşabilirsiniz.
Bursa Otobüs Terminali - Uludağ Oteller Bölgesi
Teleferik saatleri ve fiyat bilgileri için tıklayınız...