Yaz Dağ Tırmanışı

Yaz Dağ Tırmanışı’ na oteller bölgesinden başlanılmaktadır. Fakat tırmanış öncesi mutlaka jandarmaya bilgisi ve gidilecek rota detaylı olarak bildirilmelidir. Ortalama 2.5-3 saat yürüyüşten sonra 2542 metre zirveye ulaşılabilmektedir. Yaz aylarında yapılacak yürüyüşlerde mutlaka uygun kıyafetler giyilmeli ve sıvı kaybına karşı bol miktarda su alınmalıdır. Yaz dağ tırmanışında en dikkat edilmesi gereken konu kopup üzerinize düşecek kaya parçalarıdır. Bunun için sürekli tetikte olmalı ve uygun güvenlik ekipmanlarımızı kuşandığımızdan emin olmamız gerekmektedir.
Dağlar insanlarım zorluklara karşı koyabilmesi için ilham kaynağı olmuştur. Bu nedenle insanoğlunun en tepeye ulaşma isteği hiçbir zaman bitmeyecektir.
Bursa Uludağ; Marmara Bölgesinin en büyük dağıdır. Her yıl düzenli olarak yapılan Uludağ Miks Tırmanış Festivali’ nde, profesyonel eğitmen ve dağcılar nezaretinde bir çok doğa sever dağ tırmanışı gerçekleştirmektedir. En çok dağ kazalarının yaşandığı bölgedir. Doğa’ nın hiçbir zaman basite alınmaması gerektiğini unutmamamız gerekmektedir.


Yaz Dağ Tırmanışı - Türkiye'nin En Gözde Kayak Merkezi Bursa Uludağ Hakkında Herşey
Yaz Dağ Tırmanışı ; Dağlar insanlarım zorluklara karşı koyabilmesi için ilham kaynağı olmuştur. Bu nedenle insanoğlunun en tepeye ulaşma isteği hiçbir zaman bitmeyecektir. Yaz Dağ Tırmanışı’ na Uludağ Oteller bölgesinden başlanılmaktadır.
Yaz Dağ Tırmanışı,uludağ,bursa,doğa,zirve,Uludağ Miks Tırmanış Festivali